7 רעיונות לעיצוב מטבח

רעיונות לעיצוב מטבח

בעת ההחלטה כיצד לעצב את המטבח שלכם, עליכם לקחת בחשבון דברים כגון: האם במטבח שלכם יהיה אי? האם זה יהיה מעיצוב מודרני או מסורתי? אילו מכשירי חשמל תזדקק לעיצוב המטבח החדש שלך? איזה עיצוב תאורה?

מטבחים התפתחו רבות במהלך השנים. לאחר שנמצא רק בחלק האחורי של הבית, עיצוב המטבח של היום מוציא את המטבח מהרקע. האתגר בעיצוב מטבח הוא ביצירת מטבח פתוח יותר, כלומר חלק מפינת אוכל, חדר משפחה או חדר נהדר.

בעת ההחלטה כיצד לעצב את המטבח שלכם, עליכם לקחת בחשבון דברים כגון: האם במטבח שלכם יהיה אי? האם זה יהיה מעיצוב מודרני או מסורתי? אילו מכשירי חשמל תזדקק לעיצוב המטבח החדש שלך? איזה עיצוב תאורה?

1. מטבח כ'חדר נהדר '
בין אם אתם מתכננים מחדש מטבח קיים או מתכננים מטבח חדש בבית חדש, ישנם כמה שיקולים עיצוביים שכדאי לזכור, כמו למשל לכלול באי או בחצי האי כחלק מעיצוב המטבח. ניתן להשתמש בהם לחיבור המטבח לפינת אוכל או חדר משפחה סמוך ובכך ליצור 'חדר נהדר'. אי מטבח או חצי אי יאפשר לטבח לשמור על קשר ויזואלי ושיחוני עם בני משפחה או אורחים במשפחה או בחדר האוכל הסמוך.

2. צור חופה למטבח
כדי לתת למטבח כמה גבולות גלויים מבלי לחסום תצוגות, צור חופה למטבח. כמו כן תקרה גבוהה במטבח יכולה ליצור את תפיסת המרחב.

3. שימוש בצבע ארון המטבח להגדרת טון לעיצוב המטבח
ארונות מטבח יעזרו לקבוע את הטון לכל החדר. בחירת העץ תשפיע על המראה הכללי של הארונות שלך. כדי ליצור מראה קל, השתמש בעץ בהיר כמו אפר, אשור, ליבנה, אלון, מייפל או ערמון. עבור טווח בינוני, בחר דובדבן. למטבחים כהים יותר בחרו בעץ שיש בו צבע כלשהו.

4. תכנן את השימוש בארונות ובמגירות בעיצוב המטבח החדש
תכנן את תוכנית התבנית בעיצוב המטבח בדיוק כיצד ישמשו את הארונות והמגירות שלכם וכמה מקום ואחסון תצטרכו לפני שתתחילו בעיצוב המטבח החדש שלכם. הדבר הראשון שצריך לבחון הוא שטח הפנים הנגדי. התבונן איפה אתה שם הכל במטבח הקיים שלך והיכן בעיצוב המטבח החדש שלך הדברים האלה ילכו בחלל החדש. האם יהיו יותר מאדם אחד בכל פעם. אם כן, האם יהיה מספיק מקום לשני טבחים במטבח לעבוד יחד?

5. השתמש בעיצוב המטבח
באשר לסידורי נגדים, מעצבי מטבח רבים מסכימים כי העיצוב מסוג המטבח הוא הטוב ביותר מבחינת היעילות בעזרת המעבר היחיד והדלפקים לשני הצדדים, וכך קל להסתובב לעבור מכיור לטווח הבישול.

6. תאורת מטבח מתחת לארון
תאורת מטבח יכולה להיות אזור שמתעלם מעיצוב המטבח. גם אם יש למטבח תאורה טובה בדרך כלל, אזורי הדלפק יכולים להיות כהים במקצת. באזורים אלה תאורה תחת ארון יכולה לעזור לספק אור רב יותר לעבוד בהם. על ידי שימוש בכתמים פשוטים או אורות ניאון ניתן להפוך מטבח קטן יותר להיראות גדול יותר.

7. מבט על משטחי עבודה
גרניט, שיש ואבן גיר הם כולם חומרים טבעיים פופולריים לשימוש במשטחי השיש ניתן להשיג בצבעים רבים. משטחי מטבח אריחי קרמיקה הם רב-תכליתיים, מעשיים, וזמינים גם בצבעים רבים, כמו גם צורות, דפוסים וגימורים רבים. משטחי משטח מוצקים מספקים פנים אקריליים חלקים. משטחים מוצקים מגיעים גם בצבעים, תבניות וסגנונות כמעט בלתי מוגבלים והם עמידים בפני כתמים וחום. משטחי למינציה הם נוחים יותר אך אינם בנויים עד הסוף. משטחי בטון ידועים בגמישות, כמו גם בחוזק. משטחי עץ הם לאורך זמן וקלים לניקוי ותיקון אך העץ לא יעמוד בחשיפה למים וכימיקלים ביתיים. משטחי נירוסטה חסרי אלגנטיות של גרניט או אריחים. משטחי שולחן אלה אינם סופגים כתמים, אך נוטים לגרד בקלות.

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

השאירו תגובה

תוכן עניינים

חיפוש
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

אודות האתר

אינדקס אתרים ישראלי הכולל אלפי קישורים לאתרים נבחרים בנושאים שונים.

כל הפרסומים המופיעים באתר אינדקס אתרים הינם בגדר המלצה בלבד ואין בהם כדי לחייב את מנהלי האתר.

פוסטים חדשים

עקוב אחרינו

הירשם לניוזלטר שלנו

אינדקס עסקים ישראלי

דילוג לתוכן