Fiverr – פָיְיבֶר

Fiverr - פָיְיבֶר

Fiverr (בעברית: פָיְיבֶר) היא זירת מסחר גלובלית מקוונת, שמתווכת מתן שירותים החל מ-5 דולרים (ומכאן שמה). האתר מופעל על ידי חברת פייבר אינטרנשיונל בע"מ, שמרכזה בתל אביב.

האתר משרת בעיקר פרילנסרים שמשתמשים בפייבר כדי להתפרנס מדברים שהם יודעים לעשות. לקוחות הזקוקים לשירותים יכולים להשתמש בפונקציות "חיפוש" או "תפתיעו אותי" על מנת לאתר ולהזמין שירותים ישירות דרך האתר.
נכון ל-2012, פייבר מנתה למעלה מ-1.3 מיליון שירותים באתר בטווח שבין 5$ ל-10,000$.
ביוני 2019 החלו ניירות הערך של החברה להיסחר בבורסת נאסד"ק

האתר נוסד על ידי מיכה קאופמן ושי וינינגר ב-2009 במטרה לספק לאנשים פלטפורמה באמצעותה קונים ומוכרים מגוון שירותים בקנה מידה קטן המוצעים בדרך כלל על ידי קבלנים עצמאיים, כגון כתיבה, עיצוב גרפי, ותכנות. פייבר פועלת בלמעלה מ-200 מדינות וצוברת הכנסות על ידי גביית 20% עמלה מכל מכירה שנעשית באמצעות הפלטפורמה שלה. בתמורה, השירות באתר מספק למשתמשים שלו מקום מפגש; יכולת לתקשר; אמצעים למשלוח וקבלת קבצים; ופלטפורמה לביצוע וקבלת תשלום, כמו גם מתן תמיכה בסכסוכי מוכר-קונה.

בינואר 2012, פייבר השיקה מערכת קידום מבוססת-מוניטין (“reputation-based”) הנקראת "Levels" (דירוגים). לאחר שמוכרי שירותים משלימים לפחות 10 עסקאות בהצלחה, נפתחת בפניהם האפשרות להשתמש בפיצ'רים מתקדמים המאפשרים להציע שירותים נוספים ובכך להגדיל את שווי העסקה. כ-15% מהמוכרים מחשיבים את פייבר כמקור הכנסה עיקרי

פייבר מאפשר קנייה ומכירה של "gigs" או שירותים אונליין. באתר זמינים למעלה מ-1.3 מיליון שירותים, רובם שירותים עסקיים כמו: בניית אתרים, עיצוב גרפי, עריכת סרטונים, שירותי תרגום שיווק דיגיטלי ועוד. מעבר לשירותים אלה, ניתן גם למצוא שירותים בעלי אופי מצחיק-מוזר כמו "לשיר תוך אחיזת שלט עם לוגו החברה שלך" וכן שירותים ספציפיים כמו "לקבל טיפים למטייל לקראת ביקור בפריז". השירותים בפייבר מגוונים למדי עם פריטים למכירה כגון הופעות של ידוענים, טיפים לשיווק, או מפרט גיטרה מודפס בהתאמה אישית.

מקור: ויקיפדיה

 

Facebook
Twitter
LinkedIn

השאירו תגובה

תוכן עניינים

חיפוש
Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

אודות האתר

אינדקס אתרים ישראלי הכולל אלפי קישורים לאתרים נבחרים בנושאים שונים.

כל הפרסומים המופיעים באתר אינדקס אתרים הינם בגדר המלצה בלבד ואין בהם כדי לחייב את מנהלי האתר.

פוסטים חדשים

עקוב אחרינו

הירשם לניוזלטר שלנו

אינדקס עסקים ישראלי

דילוג לתוכן